Foto RunCzech

Sezona 2023 posune hranice živého vysílání běžeckých závodů. RunCzech, jeden z největších a nejuznávanějších organizátorů běžeckých akcí v Evropě, začal spolupracovat se streamovací platformou Pulse.tv. Ta se stane oficiálním partnerem živého vysílání pro celé portfolio RunCzech závodů, a to včetně 1/2Maratonu Praha a Prague International Marathon. Diváci na trase tradičních závodů budou moci přepínat kamery nebo chatovat.

Jedná se o zcela novou dimenzi sledování běžeckých závodů. Pulse.tv je platforma určená pro sportovní akce, která poskytuje globální běžecké komunitě přístup k více zdrojům přenosu přímo z trasy. Stačí si vybrat kameru a sledovat běžecké závody v reálném čase i kdykoliv po závodě.
Vše funguje na základě mobilní aplikace, eliminuje se tak potřeba drahých vysílacích systémů nebo velkých televizních kamer. Do budoucna bude navíc možné obohatit přenos záběry od fanoušků. Pulse.tv navíc dokáže zobrazovat data o výkonech jednotlivých sportovců, divák tak zjistí například informace o tempu, a v reálném čase o tom diskutovat s ostatními.

„Cílem RunCzech je vytvořit absolutní propojení mezi závodem a diváky. Chceme je zaujmout statistikami založenými na datech v reálném čase, aby lépe porozuměli zážitku z běhu na dlouhé vzdálenosti a více si vše užili,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Přes Pulse.tv budou diváci moct zachytit výkony svých přátel nebo blízkých lidí, kteří poběží některý závod RunCzech, ať v Praze nebo v dalších regionech. Všechny streamy budou navíc k dispozici dlouho po závodě, takže i samotní aktéři si pak zpětně mohou připomenout nezapomenutelné momenty, ve kterých překonali sami sebe.

„Sami jsme běžci a milujeme, co RunCzech a jejich komunita zastává. Toto partnerství umožňuje zbytku světa naladit a sdílet zkušenosti nebo energii v den závodu, ať už jsou kdekoli na světě. Z pohodlí domova tak můžete fandit přátelům a díky telemetrii v reálném čase uvidíte, jak rychle elitní atleti běží,“ doplnil Armand du Plessis, generální ředitel Pulse.tv.

RunCzech x Pulse: https://www.youtube.com/watch?v=cVlcgoEyFj8