Hanácké střípky

agregátory (odkazníky) informací z Olomoucké aglomerace a celého světa

O projektu

Co je to odkazník? Takto jsem si dovolil nazvat své agregátory odkazů. Jde tedy o ručně editovaný agregátor odkazů na informace třetích stran.

Co je to agregátor? Wikipedie to vidí asi takto: „Agregátor je označení pro webovou stránku či počítačový software, který shromažďuje jeden typ informace z různých zdrojů. Agregátory mohou fungovat na manuální či automatické bázi a mohou uživateli předkládat jak konečný obsah, tak výsledky vyhledávání na jiných stránkách.“

Hanácké střípky jsou ručně připravované odkazníky publikované na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Historie projektu Hanácké střípky začala již před mnoha lety. Napřed se zprávy z prostějovského regionu objevovaly na blogu autora (Pavel D. F. Hrubý), pak následoval web Projektů pro Prostějov a následně samostatný webový projekt Střípky z regionu provozovaný pod redakčním systémem Drupal (vše je již mimo provoz).

Zde na tomto blogu pokračoval projekt regionálním blogem HaStrMan, z něhož byl nakonec zachován vlastní obsah v redakčním systému WordPress (blog běží na webu WordPressu, proto jste při startu původního projektu Hanáckých střípků přesměrováni).

Od března 2021 běží Hanácké střípky na nové placené doméně stripky.net.

Projekt Hanácké střípky se nyní nachází v novém pojetí. Skládá se z těchto částí:

  • Titulka (tento blog na webu WordPressu) – články, které v odkazech předchozích dvou částí projektu původně chyběly (odkazy na ně se přenášejí do Twitterového profilu Olomoucké aglomerace i do facebookových Střípků z regionu)
  • Portál seznam zajímavých stránek z Olomoucké aglomerace (ve stádiu zrodu).
  • Olomoucká aglomerace (profil na Twitteru) – odkazník na nejrůznější články, události a vybraná zpestření orientovaná (nejen) na region Olomoucké aglomerace (dostupné i v případě, že nejste na Twitteru registrováni)
  • Střípky z regionu (stránka na Facebooku) – odkazník na vybrané dění v regionu Olomoucké aglomerace
  • Svět v odkazech ručně připravovaný odkazník na zajímavé články o Zemi i naší zemi. Běží na Twitteru, takže je dostupný i pro neregistrované uživatele.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, použijte náš formulář pro odeslání zprávy autorovi nebo napište na e-mailovou adresu paveldf@gmail.com .

Chybí vám nějaký zdroj? Požádejte o jeho přidání stejným způsobem.

Hanácké střípky jsou občanská iniciativa. Jako taková je připravována bez nároku na odměnu. Pokud mi chcete přispět na provoz tohoto projektu, máte příležitost právě teď. Platba se provede z vaší platební karty pomocí bezpečné služby Stripe.

Dar na provoz Hanáckých střípků.

Choose an amount

€1,00
€2,00
€3,00

Or enter a custom amount


Nezapomeňte prosím potvrdit platbu následující tlačítkem. Za každý váš příspěvek jsem vděčný.

Darovat

O, R, S

%d blogerům se to líbí: