Hanácké střípky

agregátory (odkazníky) informací z Olomoucké aglomerace a celého světa

O projektu

Co je to odkazník? Takto jsem si dovolil nazvat své agregátory odkazů. Jde tedy o ručně editovaný agregátor odkazů na informace třetích stran.

Co je to agregátor? Wikipedie to vidí asi takto: „Agregátor je označení pro webovou stránku či počítačový software, který shromažďuje jeden typ informace z různých zdrojů. Agregátory mohou fungovat na manuální či automatické bázi a mohou uživateli předkládat jak konečný obsah, tak výsledky vyhledávání na jiných stránkách.“

Hanácké střípky jsou ručně připravované odkazníky publikované na vlastní webové aplikaci.

Historie projektu Hanácké střípky začala již před mnoha lety. Napřed se zprávy z prostějovského regionu objevovaly na blogu autora (Pavel D. F. Hrubý), pak následoval web Projektů pro Prostějov a následně samostatný webový projekt Střípky z regionu provozovaný pod redakčním systémem Drupal (vše je již mimo provoz).

Zde na tomto blogu pokračoval projekt regionálním blogem HaStrMan, z něhož byl nakonec zachován vlastní obsah v redakčním systému WordPress (blog běží na webu WordPressu, proto jste při startu původního projektu Hanáckých střípků přesměrováni).

Od března 2021 běží Hanácké střípky na nové placené doméně stripky.net.

Projekt Hanácké střípky se od 1. března 2023 opět mění. Skládá se z těchto částí:

  • Titulka (tento blog na webu WordPressu) – články, které v odkazech původně chyběly
  • Portál seznam zajímavých stránek z Olomoucké aglomerace (ve stádiu zrodu).
  • Olomoucká aglomerace (vlastní aplikace) – odkazník na nejrůznější články, události a vybraná zpestření orientovaná (nejen) na region Olomoucké aglomerace.
  • Svět v odkazech ručně připravovaný odkazník na zajímavé články o vesmíru, Zemi i naší zemi. I ten běží na zmiňované vlastní aplikaci.
  • Střípky z regionu (stránka na Facebooku) – odkazník na vybrané dění v regionu Olomoucké aglomerace. Obsah již není aktualizován.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, použijte náš formulář pro odeslání zprávy autorovi nebo napište na e-mailovou adresu paveldf@gmail.com .

Chybí vám nějaký zdroj? Požádejte o jeho přidání stejným způsobem.

Hanácké střípky jsou občanská iniciativa. Jako taková je připravována bez nároku na odměnu. Pokud mi chcete přispět na provoz tohoto projektu, dejte mi vědět. Dialog pro dary byl zrušen pro naprostý nezájem.

%d blogerům se to líbí: