Ilustrační fotografie od RUN 4 FFWPU na Pexels.com

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech přichází po úspěšné sérii dm rodinných běhů, které v uplynulém desetiletí provázely legendární Pražský mezinárodní maraton i půlmaratony po celé republice, s novinkou. V letošní sezóně se součástí prestižních závodů poprvé stane nesoutěžní běh pro celou rodinu bez ohledu na věk či výkonnost, dm rodinná míle. „Novým konceptem chceme krásu pohybu a společných sportovních zážitků přiblížit úplně každému, bez rozdílu věku i kondice,“ vysvětluje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, a dodává: „Věříme, že běhů dm rodinná míle se zúčastní celé rodiny napříč všemi generacemi, a budou tak spolu moci sdílet nezapomenutelné chvíle.“

Studie World Athletics potvrzuje, že právě trasa v délce jedné míle je nejvhodnější vzdáleností pro společný běh rodičů s malými dětmi, ale také třeba prarodičů s vnoučaty. Mílová trasa vzbuzuje zájem všech věkových kategorií nejen díky přijatelné, dobře zvládnutelné délce, ale především i díky tomu, že umožňuje udržet celé běžecké pole pohromadě, a umocňuje tak sdílený zážitek z běhu.    

Běhy dm rodinná míle nabídnou několik kategorií, každému účastníkovi na míru: Děti od 8 do 14 let bez rodičů, Rodina a dospělí, Prarodič a vnoučata a Procházka. Na své si tak přijde úplně každý a zároveň zažijí strhující atmosféru velkých běžeckých závodů.

Také vítězem se v dm rodinné míli stává každý. Pro nový koncept běhu připravil RunCzech speciální sběratelskou kolekci medailí s motivem robotů. Na medaili každého závodu bude vyobrazen robot disponující jedinečnými schopnostmi – tak, jako je jedinečný každý, kdo se závodu zúčastní.