Foto Olomoucký kraj

Čerstvě elektrizovanou trať z Olomouce do Šumperka přes Uničov už obsluhují dvě nové soupravy RegioPanter. Na koleje poprvé vyjely v úterý 20. prosince. Do konce roku se jejich počet navýší na čtyři a pátý moderní vlak přibude v lednu.

„Pro Olomoucký kraj je kvalitní veřejná doprava jednou z hlavních priorit. Proto jsem velmi rád, že železnici mezi Olomoucí a Šumperkem budou nově obsluhovat moderní vlakové jednotky. Přeji všem cestujícím, aby se jim vlakem hezky cestovalo a do cíle cesty dojeli v pořádku,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

RegioPantery jsou bezbariérové, nabízí pohodlné sedačky, WiFi a například i zásuvky na elektroniku. Počet moderních vlakových souprav v regionu se během následujícího období podstatně navýší. V průběhu příštího roku a na začátku roku 2024 začne v kraji jezdit 27 zcela nových třívozových RegioPanterů řady 640.

„Modernizace trati mezi Olomoucí, Uničovem a Šumperkem a nové elektrické soupravy zajistí rychlejší, komfortnější i bezpečnější cestování díky nasazení evropského zabezpečovače ETCS. V takové podpoře regionální železniční dopravy chceme pokračovat i v dalších místech, kde železnice pomáhá zajišťovat dostupnější cestu za prací, vzděláním nebo volnočasovými aktivitami,“ dodal ministr dopravy Martin Kupka.