Detox fotografie od Loc Dang na Pexels.com

Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo.

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů, techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto.

„Všem, kteří se na přípravě výstavy For Model podíleli, patří velké poděkování. Jsme rádi za mnohdy dlouholetou spolupráci s našimi partnery a vystavovateli a těšíme se na její pokračování,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Dominantou letošní výstavy For Model byla bezmála pětimetrová plachetnice – replika holandského nákladního člunu z 18. století. Vážila zhruba půl tuny, její stěžeň sahal do šestimetrové výšky. Šlo o unikát, který nemá v České republice obdobu, po zásluze se těšil velké pozornosti návštěvníků.

Ti v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí mohli od pátku 18. do neděle března obdivovat funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice. Své místo měla na akci také robotika, drony, nejrůznější sbírky či loutky vyrobené v 3D tiskárně.

Občerstvit se lidé mohli také v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí.

Otevření dalších pokladen? Prioritou je bezpečnost i komfort návštěvníků

Nebývale vysoký zájem o výstavu s sebou přinesl i vytváření front před pavilonem A. Pořadatelé situaci s návštěvníky na místě řešili, zvali je do pavilonu E k další pokladně a vše jim vysvětlovali.

Někteří z návštěvníků se ptali na otevření dalších pokladen v pavilonu A, z bezpečnostního hlediska to však nebylo možné.

„Pavilon A, jenž byl středobodem výstavy, má pevně danou kapacitu. Pokud by se dovnitř v jedné vlně dostalo příliš mnoho návštěvníků, znamenalo by pro ně bezpečnostní riziko. Současně by se u jednotlivých expozic a modelů sešlo až příliš velké množství lidí. Nikdo by tak pořádně nic neviděl a výstavu si neužil. Počet aktivních pokladen byl nastaven právě tak, aby k těmto situacím nedocházelo. Pro naše návštěvníky se vždy snažíme zajistit především bezpečnost a co největší komfort,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Bc. Michal Poláček, manažer pro marketing a PR, tiskový mluvčí