Plánovaná oprava pískových cest v Michalově začne v pondělí 4. října. Bude zahrnovat výměnu povrchu 3 300 metrů čtverečních pěšin v okolí takzvané květnice za povrch z drceného kameniva. Součástí akce je i vybudování 150 metrů vsakovací drenáže po obvodu této plochy. Oprava přijde asi na 2 a půl milionu korun a budou ji provádět Technické služby města Přerova ve spolupráci s odbornou firmou.

„Protože se jedná o rozsáhlou opravu, musejí návštěvníci počítat s omezením. Od 4. října do 7. listopadu, kdy budou probíhat hlavní stavební práce, bude zakázán vstup do okolí opravované plochy u květnice,“ řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. U vstupu z Máchovy ulice se bude navážet materiál a budou se tam pohybovat stavební stroje – návštěvníci parku proto musejí dbát zvýšené opatrnosti.  Práce mají být ukončeny v listopadu, ale už v příštím roce se bude ve výměně pískových cest opět pokračovat – a to tak, aby nejpozději do závěru roku 2023 byla centrální část pískových cest opravena.

Zástupci technických služeb apelují na občany i kvůli další investici, která letos mířila do Michalova. „Jsou tam nové travnaté plochy, které byly vyměněny společně s nově vybudovaným závlahovým systémem, a i na ty je vstup zapovězen,“ připomněl jednatel Střelec.