Okružní křižovatka, která se nachází pod novou estakádou v Předmostí, byla dnes slavnostně otevřena. Obě dopravní stavby realizovalo Ředitelství silnic a dálnic a přišly na téměř 360 milionů korun.

Rondel, který spojí ulice Velká Dlážka, Hranická, Lipnická a Polní, přinese podle přerovského radního pro dopravu Tomáše Navrátila řidičům výraznou úlevu. Konstatoval: „Vozidla, která míří z centra do Předmostí a dále na Olomouc, už nebudou muset najíždět na estakádu – a tam se zrychlí provoz. Obyvatelé Předmostí, Popovic, Vinar, Čekyně a Penčic se dostanou bez větších komplikací domů.“ Vzpomněl i to, že v souvislosti se spuštěním nových dopravních staveb dojde k odstranění dočasného semaforu na komunikaci  I/55 x II/150 s ulicí Prostějovská – a naopak je spuštěn semafor v Polní ulici, který řidiče omezí jen v případě, když chodec bude chtít přejít komunikaci. „Semafor za podjezdem před nájezdem na Předmostí na křižovatce Hranická x Staré Rybníky necháme vypnutý, aby se nebrzdila doprava. Zapneme ho jen tehdy, když by v lokalitě docházelo k nebezpečným situacím,“ informoval řidiče o novinkách radní Navrátil.

Změna čeká také na pasažéry městské autobusové dopravy – od středy 22. září už nebudou autobusy využívat objízdnou trasu, ale pojedou přes „kruháč“ podle původního jízdního řádu. S okružními křižovatkami má Přerov zkušenosti od konce roku 1997, kdy byl vybudován první rondel u Hané, který si řidiči pochvalovali. Od té doby vzniklo na území města dalších pět kruhových objezdů – a další se aktuálně chystají v ulicích generála Štefánika, Durychova, Tovární a Dluhonská. „Okružní křižovatky přispěly k plynulejší a bezpečnější dopravě – a nejinak tomu bude i v Předmostí. Od rondelu očekáváme zklidnění dopravy, nižší počet kolizí, důležitá je jasná přednost v jízdě. A vyzdvihnout můžeme také estetický význam. Spolu s estakádou, která byla otevřena letos na jaře, se nový kruhový objezd stává další zdařilou dopravní stavbou,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský.