Naši létající sousedé – komentovaná vycházka

pátek, 18. června 2021 — 19:30; Sraz před potravinami Hruška v Horce nad Moravou

Večerní komentovaná procházka, při které budeme zkoumat soužití ptáků a netopýrů s člověkem. Vlaštovky, jiřičky, rorýsi, poštolky a také netopýři. Kde hnízdí a jak jim to usnadnit? Praktická ukázka zabezpečování skleněných ploch proti nárazům ptáků, krmení handicapovaných netopýrů a sledování netopýrů ultrazvukovými detektory Kapacita míst omezena – je nutné se předem přihlásit e-mailem vedoucímu exkurze (s uvedením telefonického kontaktu a počtu účastníků). Exkurzi povede: Evžen Tošenovský (mob.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz)

Přidejte se k události na Facebooku.

Ovčí den v Domu přírody

sobota, 19. června 2021 — 10:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Tradiční den plný aktivit pro rodiče a děti. Hravá stanoviště o pastevectví, vlně a ovečkách. Divadlo pro děti v Rajské zahradě – začátky 13 hodin a 15:30. Procházky s pastevcem a další doprovodný program. Bohaté občerstvení. Poslední vstup na stanoviště v 16 hodin ukončení v 17 hodin

Přidejte se k události na Facebooku.

Jedlá příroda – tematická procházka na vlastní pěst

7. května – 4. Června;  Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Na připravené stezce najdete označené bylinky, které můžete využít do chutných jarních salátů. Pokud budete trhat, najděte bylinky trochu jinde než právě v blízkosti cedule – ty jsou ukázkové.  Samoobslužná stezka  začíná u vstupu do Sluňákova. Součástí procházky je recept na pampeliškový salát a postupy k výrobě  očistné jahodníkového odvaru, kopřivového čaje, javorového sirupu, protirevmatické masti.

Přidejte se k události na Facebooku.

Netopýří noc v Domu přírody

čtvrtek 9. září, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Večerní komentovaná vycházka za netopýry s použitím ultrazvukových detektorů. Pro děti aktivity s netopýří tématikou. Ukázky handicapovaných živých netopýrů ze záchranné stanice. Promítání krátkého filmu Netopýři ve tmě v Rajské zahradě. Rodinné vstupné 200 Kč.

Ekologické dny Olomouc

Společná porada o našem světě. Vaše účast je nám radostí. Přijeďte, tentokrát vše v jedinečném místě, které láká k setkání.

10–12. září: Besedy EDO na Sluňákově: Tradiční hosté Václav Bělohradský, David Storch, Eliška Fulínová, Petr Pokorný, Jan Zrzavý a Stanislav Komárek. Ale i mnoho dalších.

18. září: Ekojarmark a den pro rodiče s dětmi. Centrum Sluňákov, Horka nad Moravou
Koncert: 9:30 Tak co?; 11:00 František Skála a Provodovjané; 12:30 Monika Načeva a Zdivočelí koně;
14:00 Třaskavá směs Františka Skály (Petr Nikl, Miroslav Černý, Petr Tichý, Ondra Černý).; 15:30 Hm…;
16:00 Mirek Kemel 17:30 Jablkoň; 19:00 Progres 2