Už jedenáct seminářů zaměřených na zlepšení on-line výuky proběhlo od února v Olomouckém kraji. Vzdělávací aktivity se uskutečnily v rámci Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání. Význam digitální výuky v poslední době mimořádně vzrostl.

„Epidemie koronaviru a domácí výuka otevřely ve vzdělávání zcela novou dimenzi. A mě těší, že učitelé mají o odborné semináře zaměřené na on-line vyučování zájem. Jen letos na jaře se jich zapojilo více než sto třicet ze středních škol z celého kraje,“ uvedl Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje zodpovědný za školství a vzdělávání.

Zmiňované semináře proběhly s důrazem na praktickou ukázku on-line výuky. Pedagogové si nové technologie i postupy mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Získané dovednosti využijí v praxi přímo ve školních učebnách.

„Krajský akční plán vzdělávání funguje už několik let. Například na počátku koronavirové krize byla zřízena takzvaná digitální pohotovost, kde odborníci na IT radili učitelům, jak přechod na on-line výuku snadněji zvládnout,“ dodal Jakubec.

Bc. Eva Knajblová
manažer komunikace
http://www.olkraj.cz