Milí přátelé, přinášíme vám další novinky ze Sluňákova. S prvním podzimním listím nás čeká oslava jednoho významného jubilea, a to 30. ročníku festivalu Ekologické dny Olomouc. Ty se uskuteční od 19. září do 4. října, přičemž besedy v Mozarteu proběhnou první víkend v říjnu. Opět je pro vás připraven bohatý doprovodný  program plný výletů. Vydat se mimo jiné můžete i k nám na prohlídku nízkoenergetického domu nebo na kunsthistorickou procházku galerií v přírodě.

Image

Netopýří noc v Domu přírody

Pátek, 11. září 2020 — 18:30; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Vydejte se k nám na večerní komentovanou vycházku za netopýry s předvedením techniky používané při výzkumu (ultrazvukové detektory). Děti budou mít v průběhu večera také příležitost se skrze aktivity s netopýří tematikou vžít alespoň na chvíli do netopýří kůže.

Přidejte se k události na Facebooku.

Image

Den přírody Litovelského Pomoraví

Sobota, 19. září 2020 — 10:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Od 1. května bude opět v provozu informační centrum Domu přírody Litovelského Pomoraví. Otevřeno pro návštěvníky bude každý den (včetně víkendů a svátků) od 9 do 17 hodin. Více informací naleznete zde.

Přidejte se k události na Facebooku.

Image

Za meandry řeky Moravy: Litovelské Pomoraví, jak jej neznáte

Sobota, 19. září 2020 – 10:00; sraz v 10:00 u mlýna v Hynkově

Vycházka je pořádaná k výročí 30 let založení CHKO (AOPK) Litovelského Pomoraví, jejíž pracovníci připravili tento výlet. Málokdo zná v Litovelském Pomoraví pohyb v těsné blízkosti řeky, turistické trasy vedou většinou jinudy. Tentokrát výlet nabídne lidem jedinečné projevy přirozeného vývoje řeky Moravy.

Přidejte se k události na Facebooku.

Image

Luhem i krasem, lesem i loukou

Neděle, 20. září 2020 – 9:00; Sraz v 9:00 v Litovli u vlakové zastávky Litovel město na autobusovém nádraží

Výprava do bohaté přírody Litovelského Pomoraví s odborníky na život různých skupin živočichů a rostlin. Účastníci s nimi proniknou do rozmanitosti života v této oblasti. Počet účastníků je omezen, hlaste se, prosím na: jiri.safar@nature.cz nebo 602 205 589.

Přidejte se k události na Facebooku.

Image

Nohy – srdce – hlava: procházka galerií v přírodě

Neděle, 20. září 2020 – 14:30; Sraz ve 14:30, informační centrum Dům přírody Litovelského Pomoraví – Sluňákov

Netradiční kunsthistorická procházka Domem přírody Litovelského Pomoraví. Dům, Zahrada, Hora, Chrám a Ohniště – prostory a intervence současných umělců představují zjevnou tvář Sluňákova, která vyrůstá z hluboké kontemplace krajiny Litovelského Pomoraví. Respektují a dotvářejí místo, kde se nacházejí a promlouvají k nám jazykem snění, her a básnické obrazivosti.

Přidejte se k akci na Facebooku.

Image

Sluňákov trochu jinak aneb Nízkoenergetický dům na vlastní oči

Sobota, 3. října 2020 – 15:00; Nízkoenergetický dům Sluňákov

Prohlídka je pořádána v rámci 10. ročníku festivalu Den architektury. Nahlédněte do nízkoenergetického domu v Horce nad Moravou, který byl v roce 2007 oceněn prestižní Grand Prix architektů.

Přidejte se k události na Facebooku.

Image

Kdo chodí Domem přírody po setmění

Sobota, 10. října 2020 — 18:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Stezka galerií v přírodě s večerní hrou za soumraku. Pátrejte po nočních návštěvnících galerie v přírodě za zvuků nočního lesa. Toto dobrodružství vás bude čekat za tmy, takže určitě s sebou nezapomeňte vzít baterku.

Přidejte se k události na Facebooku.

Aktuální programy a informace k akcím naleznete na  www.slunakov.cz | www.facebook.com/slunakov | www.facebook.com/dumprirodyLP | FB skupina Ekologické dny Olomouc | co se šustne v galerii v přírodě také na  www.instagram.com/slunakov_dumprirody/