Zimní spánek Sluneční hory

sobota, 9. listopadu 2019, 13–17 hodin; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Stezka pro rodiče a děti, při níž uložíme Sluneční horu spolu se všemi zimními spáči, kteří se toulají v okolí. Pojďte se s námi vydat na cestu do říše spánku. Na trasu můžete vyrazit době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 Kč.

Přidejte se k události na Facebooku.

 

Téma Krabatina jako centrum periferie

úterý, 12. listopadu 2019 — 18:00; Arcidiecézní muzeum Olomouc – Mozarteum

Miloš Doležal, Igor Fic, Josef Mlejnek, Vladimír Herák.

Vysočinu kdysi na Krabatinu přiléhavě přejmenoval tulák a spisovatel Zdeněk Matěj Kuděj. Jako svébytný region na pomezí Čech a Moravy vstoupila do díla řady českých malířů, hudebních skladatelů a básníků. Nikoli jako sentimentální “vonička”, ale jako obraz dramat nitra i intimního domovského zátiší. Texty Jakuba Demla, Jana Zahradníčka, Bohuslava Reynka, Ivana M. Jirouse jsou plné konkrétních odkazů na tento region. Příběhy Babic a Číhošťského zázraku zase výraznými dějinnými mezníky. O Krabatině pohovoří a ze svých textů budou číst Igor Fic, Miloš Doležal a Josef Mlejnek. A na harmoniku a bicí zahraje Vladimír Herák.

Přidejte se k události na Facebooku.

 

Obrazy krajiny uvnitř slov – Jaromír Gottlieb

středa, 27. listopadu 2019 — 18:00; Arcidiecézní muzeum v Olomouci – Mozarteum

Podvečerní zamyšlení nad četným otiskem krajiny do českých slov a nad postupující urbanizací naší slovní zásoby. Propojení systematického čtení etymologického slovníku s osobními poznatky a vzpomínkami na procházené a viděné jako cesta k úžasu nad tím, co všechno je ve slovech zaznamenáno, aniž bychom měli tušení.

Přidejte se k události na Facebooku.

 

Vánoční tvořivé dílny

pátek 13. prosince, 16:30, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Přijďte se inspirovat na vánoční dílny a pojďte s dětmi hledat vlastní adventní radosti a trochu odpočinku. Vyzkoušíme, jak se těší na Vánoce. Pod sluňákovskou střechou se setkáme s vůní toho pečeného i nepečeného. Program pro účastníky od 4 do 104 let. S sebou 3 věci: přezůvky, tašku nebo krabici na výrobky a velkou nebo malou zavařovací sklenici bez etikety. Začátek v 16.30. Přijďte prosím 10 minut před začátkem programu. Ukončení v 18.30. Před začátkem programu bude možné navštívit obchůdek na infocentru. Vstupné 85 Kč/dítě, doprovod zdarma. Přihlašujte se prosím předem přes webový formulář, přihlášení potvrdíme. Dotazy pište prosím na eva.kadlckova@slunakov.cz nebo volejte na telefon 585 154 882.

Přidejte se k události na Facebooku.

 

Adventní svícení

sobota 14. prosince, 13–17 hodin, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Tematická procházka galerií v přírodě, při které rozsvítíme svíce nejen na adventním věnci. Na trasu se můžete vydat v době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 Kč.

Přidejte se k události na Facebooku.

 

Den pro rodiče a děti na Sluňákově

sobota 22. února, 10–16 hodin, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Tradiční zimní tematický den plný aktivit pro děti a rodiče. Bohaté občerstvení, představení Divadla na cucky a další doprovodný program.


Jiří Popelka
pracovník Domu přírody Litovelského Pomoraví