Na minulý pátek asi nikdy nezapomenou dva policisté z obvodního oddělení ve Velké Bystřici u Olomouce.

Hlídka dostala informaci o pádu cyklisty, který nejevil známky života. Okamžitě se vydali na místo události, kam přijeli do 2,5 minut od oznámení. Poškozenému již v té době poskytovaly 4 osoby první pomoc. Jeden z policistů navázal na jednu z přítomných žen a pokračoval v resuscitaci. Jelikož se masáží srdce nedařilo muže oživit, použil druhý policista defibrilační přístroj AED, kterým se povedlo životní funkce muže obnovit ještě před příjezdem záchranářů. Následně byl poškozený převezen ve stabilizovaném stavu do Fakultní nemocnice Olomouc.

převzato ze stránek zpravodajství: https://policie.gov.cz/