
Vážení občané, od pondělí 29. června 2026 odstartují plánované stavební úpravy v budově magistrátu na adrese Školní 4. Naším cílem je vnitřní prostory modernizovat tak, aby byly pro návštěvníky daleko komfortnější, přehlednější a plně odpovídaly současným provozním standardům.
Co všechno se změní?
Hlavní stavební úpravy se dotknou dispozice ve vstupní části 1. nadzemního podlaží:
- Sloučení vstupů a velká hala: Vybouráním nenosných příček propojíme stávající oddělené vstupy pro magistrát a Kulturní klub DUHA. Spojením vznikne jedna velká, otevřená vstupní hala, která výrazně zlepší zázemí pro občany.
- Nové pracoviště vrátnice: Pro lepší orientaci a kontakt s občany bude pracoviště vrátného vysunuto ze stávající uzavřené místnosti přímo do prostoru nové vstupní haly.
- Nový Family Point: V rámci rekonstrukce myslíme také na rodiče s dětmi, pro které zde vybudujeme komfortní zázemí a přebalovací kabinu.
Zhotovitelem stavby je společnost J|M Dynamic Project s.r.o. a práce budou probíhat do konce října 2026.
Informace k provozu a přístupu do budovy
Stavební úpravy budou probíhat za provozu budovy. Abychom zajistili vaši bezpečnost, budou upravované části haly přísně odděleny od staveniště:
- Vstup do budovy: Primárně bude stále využíván hlavní vstup z ulice Školní.
Prosíme vás o zvýšenou opatrnost, trpělivost a respektování provizorního značení v budově. Děkujeme za pochopení – děláme to pro vaše větší pohodlí!
