Foto: Daniel Schulz

Po deset letních nedělí se Rudolfova alej ve Smetanových sadech rozezní promenádními koncerty. Hrát se bude swing, latino, jazz, vystoupí folklorní soubory a o závěrečný koncert se postará Moravské divadlo Olomouc. První z koncertů začíná už 14. června a cyklus končí 30. srpna. Hrát se bude od 17 hodin.

Od června do srpna se v hudebním altánu ve Smetanových sadech vystřídá deset interpretů. Budou mezi nimi například olomoučtí Brass ToOLs či skupina Sambal. Zahraje také SwingDixie Vojenské hudby Olomouc, Hanácký mužský sbor Rovina, Plumlovští muzikanti, Hudba hasičského záchranného sboru nebo písničkářka Markéta Sýkorová se svými hosty. Třetí promenádní koncert, v neděli 28. června, rozezní Smetanovy sady dechový orchestr sestavený z hráčů Moravské filharmonie Olomouc a hráčů Opolské filharmonie Józefa Elsnera. Začne mimořádně již v 15:30. Třicetičlenné těleso složené výhradně z dřevěných dechových nástrojů nabídne program plný známých melodií z filmů, seriálů i populární hudby.

O velkolepý závěr letošních promenádních koncertů se poslední srpnovou neděli postará Moravské divadlo Olomouc, které zahraje písně ze známých muzikálů. Členové souboru opery a operety a souboru činohry nechají znovu ožít příběhy z českých i světových jevišť.

Promenádní koncerty mají v Olomouci dlouholetou tradici. Přehled všech termínů a seznam interpretů najdete na webu.