Relax fotografie od Debasish Vishal na Pexels.com

Hejtman Josef Suchánek, předseda Krajské organizace STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ Olomouckého kraje, zahajoval včerejší program Komunálního veletrhu 2023 v Olomouci. Vystoupil také jako jeden z hlavních řečníků na včerejším sněmu Svazu měst a obcí ČR a večer se účastnil Přednáškového a benefičního večera na podporu Ukrajiny.

Včerejší veletržní program byl mimo jiné zaměřený na téma kybernetická bezpečnost, proto hejtman zmínil vlastní zkušenost uživatele v dřívějším zaměstnání s kyberútokem.

Na sněmu vystoupil s tématy propojujícími kraj s obcemi. Mluvil o adaptaci a integraci ukrajinských uprchlíků v kraji, o zvýšení energetické soběstačnosti kraje a obcí, o výhledu legislativní úpravy komunální a komunitní energetiky. Vyzdvihl unikátní projekt Odpady Olomouckého kraje coby municipální řešení odpadů měst a obcí v dlouhodobém horizontu. Nabídl spolupráci kraje v připomínkovém řízení legislativních návrhů SMO ČR, který je rovněž připomínkovým místem pro oblast municipalit.

Mezi nejsilnější momenty veletrhu i sněmu řadí osobní setkání s prezidentem Petrem Pavlem: „Pozval jsem pana prezidenta i s manželkou na návštěvu Olomouckého kraje, přislíbil mi, že brzy přijede. Na prezidentskou návštěvu se velmi těším.“