Foto RunCzech

Maraton Praha není jen vrcholnou běžeckou událostí roku s legendárním nedělním závodem na dvaačtyřicetikilometrové trati vedoucí těmi nejkrásnějšími lokalitami českého hlavního města. Běžcům a sportovním nadšencům patří v Praze celý první květnový víkend. Už v sobotu 6. května přilákal do pražské Stromovky tisíce sportovců všech věkových kategorií běh pro celé rodiny, dm rodinná míle.

Přesně jednu míli dlouhá trať je určena všem, kteří sdílí radost z chůze, běhání a pohybu jako takového. Na start na pražském Výstavišti v Holešovicích se tak postavilo nejen dva a půl tisíce náruživých sportovců, ale i úplní začátečníci, rodiče s dětmi nebo prarodiče s vnoučaty. Důležité pro ně nebyly ani tak výkony, jako především společný zážitek a pohyb na čerstvém vzduch v jednom z nejkrásnějších parků Prahy.

Účastníky závodu hřál kromě jarního slunce také dobrý pocit – 10 korun za každého registrovaného běžce totiž prostřednictvím organizace Dobré víly dětem, která je hlavním charitativním partnerem dm rodinné míle a která individuálně pomáhá dětem ze 13 dětských domovů po celé České republice, obdrží právě děti z těchto domovů.  „Věříme, že objetí je víc než hračka, dětem z dětských domovů se proto snažíme dávat to nejdůležitější – náš čas, pozornost a lásku,“ vysvětluje Angelika Nevěřilová, zakladatelka „Dobrých víl“, a doplňuje: „Velmi si proto vážíme spolupráce s dm rodinnou mílí, která vznikla díky společnosti RunCzech a která nám umožňuje běhat spolu s dětmi z dětských domovů a podporovat je právě tímto aktivním způsobem.“ Běhy dm rodinná míle budou, kromě zářijového adidas Běhu pro ženy na 5 km a Birell Běhu na 10 km, součástí i všech dalších RunCzech závodů.

Zkrátka ve Stromovce nepřišli ani ti úplně nejmenší, pro které organizátoři připravili dm bambini run s během na 100, 150 nebo 200 metrů. Každý z účastníků ke krásnému zážitku získal za odměnu navíc ještě tričko a čokoládovou medaili.
Na Výstaviště Praha se po čtyřleté přestávce vrátilo také tradiční Marathon Expo, jeden z největších sportovních veletrů v České republice. Všichni příchozí se zde během celého maratonského víkendu mohou seznámit s novinkami v oblasti běžeckého vybavení a doplňků, zdravé stravy, prevence i regenerace a užít si pestrý doprovodný program.