Relax fotografie od Peter Fazekas na Pexels.com

27. ročník Maratonu Praha má tu nejsilnější a nejváženější podporu. Jednu z nejprestižnějších českých sportovní událostí totiž v neděli 7. května odstartuje prezident Petr Pavel.

Prezident České republiky má k pohybu jako bývalý voják velmi pozitivní vztah. Proto dokonce uvažoval i o tom, že by se do některého ze závodů Maratonu Praha zapojil. Kvůli náročnému programu spojenému s korunovací britského krále Karla III., kterého se účastní spolu s manželkou Evou v sobotu 6. května, se ale nakonec rozhodl ujmout „pouze“ role startéra. Pořadatelé akce mu chtějí touto cestou poděkovat. „Je mi velkým potěšením, že pan prezident maraton odstartuje a svou účastí podpoří nejen náš závod, ale sport jako takový, říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Letošní Maraton Praha bude oproti minulým rokům, kdy se vybíhalo ze Staroměstského náměstí, startovat z dolní části Václavského náměstí. Na hlavní závod sezony zbývají poslední registrace. Ti, kteří se na náročnou trať necítí, mají možnost se přihlásit do ČT 2Run, v němž pak každý z páru uběhne 21 km. Součástí slavné akce je také Mistrovství ČR v maratonu mužů a žen, dm rodinná míle či Běh záchranných a bezpečnostních složek.