Ilustrační fotografie od Anna Shvets na Pexels.com

Z královské individuální disciplíny udělat kolektivní událost. Takové cíle má projekt Battle of the Teams, který propojuje profesionální závodníky s hobby běžci. Speciální týmy měly premiéru při loňském ročníku pražského maratonu a pokračovat v tradici se bude také letos. Na květnovém Prague International Marathon bude pět týmů – obhájce z Generali Česká pojišťovna, Skupina ČEZ, Mattoni, Letiště Praha a Rohlik.cz. Každý brzy představí svého kapitána a účastníci dostanou možnost se do jednoho celku připojit. Čeká na ně řada bonusů a hlavně také podpora dobročinných organizací.

Pravidla Battle of the Teams jsou jednoduchá – v každém týmu budou za své výkony bodově ohodnoceni čtyři profesionální atleti a k nim se poté přidá průměr dosažených bodů všech ostatních běžců. Pokud navíc profesionál zaběhne osobní rekord, získá pro svůj tým extra tříprocentní bodový bonus. Podobné pravidlo se nově vztahuje také na hobby běžce – All Runners. „Nic podobného v žádném jiném běžeckém závodě neprobíhá. O finanční odměnu tak budou moci bojovat všichni, kteří se do Battle of The Teams zapojí,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Generali Česká pojišťovna v čele s biatlonistou Michalem Šlesingrem ovládli minulý ročník. Do projektu se nově zapojilo Letiště Praha a také online prodejce potravin Rohlik.cz. Vítězný tým získá 30 tisíc euro, které se rovnoměrně rozdělí mezi všechny profesionální atlety v týmu, 15 tisíc euro pak dostane zbylých pět týmů. Finanční odměnu dostane také nejlepší účastník Battle of the Teams, který bude součástí vítězného týmu.

Každý z účastníků letošního Prague International Marathonu, který odstartuje v neděli 7. května, bude vyzván, aby si vybral svůj tým. Dostane možnost obdržet řadu bonusů od firem, ale zároveň se stane součástí skupiny, která se přímo na trati navzájem motivovala a podporovala. Další informace naleznete na RunCzech.com.