Foto Olomoucký kraj

Celkem v pěti kategoriích letos soutěžily projekty v Olomouckém kraji o titul Stavba roku. Tentokrát poprvé mohli do hlasování zasáhnout i lidé, kteří v anketě rozhodli o udělení Ceny veřejnosti. Získala ji rekonstrukce tvrze Kobylků v Podolí.

Blahopřeji všem, kteří se do letošních cen probojovali a usilovali o titul. Mám velkou radost z různorodosti a pestrosti představených staveb. Dokládají, že v našem regionu žijí a pracují šikovní architekti i stavitelé, kteří do díla dávají nejen svůj um, ale často i kus svého srdce,“ uvedl během udílení cen Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Titul Stavba roku Olomouckého kraje letos získal moderní interní pavilon ve šternberské nemocnici, dále nové středisko opravy a údržby dálnic v Přerově a také konverze domu nábytku na budovu Českého rozhlasu v Olomouci. Biocentrum Veklice uspělo hned dvakrát – v kategorii Vodohospodářské stavby, a navíc obdrželo i cenu hejtmana.

Kromě titulů Stavba roku Olomouckého kraje předala porota i několik čestných ocenění. Velký zájem vzbudila soutěž u veřejnosti – do hlasování na webu cenykraje.cz se zapojily téměř tři tisíce lidí.

Děkuji všem, kteří se hlasování zúčastnili. Jsem moc rád, že veřejnosti záleží na tom, jak náš region vypadá. A těším se, že v dalším ročníku soutěže přibydou další stavby, které Olomoucký kraj udělají ještě hezčím,“ dodal hejtman Suchánek.

Stavba roku 2022 Olomouckého kraje – VÝSLEDKY:

Kategorie 1. Stavby určené k bydlení a rekreaci

Čestné uznání: VILA PARK Olomouc, etapa C

Kategorie 2. Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor   

Titul: Nemocnice Šternberk – Interní pavilon

Čestné uznání: Envelopa Office Center; Nadhledna Háječek

Kategorie 3. Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské

Titul: Biocentrum Veklice

Čestné uznání: Bečva, revitalizace toku Černotín a Bečva, revitalizace toku Skalička; Morava, Olomouc – zvýšení kapacity koryta, etapa II.B

Kategorie 4. Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství

Titul: D1 Středisko správy a údržby dálnic Přerov

Čestné uznání: Průmyslový park Kojetín

Kategorie 5. Rekonstrukce a obnova

Titul: Konverze domu nábytku na budovu Českého rozhlasu Olomouc

Čestné uznání: Revitalizace kostela sv. Mořice v Olomouci; Oprava tvrze Kobylků v Podolí

CENA HEJTMANA OLOMOUCKÉHO KRAJE

Biocentrum Veklice