Ilustrační fotografie od Pixabay na Pexels.com

Občerstvení na závody RunCzech běžecké ligy bude dodávat její nový partner Rohlik.cz. „Myslím, že je to ideální spojení. RunCzech i Rohlík symbolizují zdraví, kvalitu a inovace. Máme tak trochu společný cíl, prostě aby se lidé cítili lépe,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který se po 1/2Maratonu Praha chystá na další slavnou akci – Prague International Marathon, který bude 7. května. A Rohlík bude u toho. „Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat RunCzech a podílet se na zajištění té nejvhodnější fresh stravy pro všechny sportovní nadšence. V Rohlíku si totiž na kvalitní stravě zakládáme a neustále rozšiřujeme sortiment pro zdravý životní styl,“ komentuje partnerství generální ředitel Rohlíku Martin Beháň.

Pořadatel prestižních vytrvalostních běhů spojil síly s online supermarketem už loni na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, nyní se jejich spolupráce výrazně rozšířila. RunCzech běžecká liga nabízí běžecké závody během celého roku na různé vzdálenosti pro běžce všech úrovní. Krom 1/2Maratonu Praha a Prague International Marathonu jsou součástí ligy Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary, Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, Mattoni 1/2Maraton Olomouc, Birell Grand Prix Praha, Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem a Mattoni Liberec Nature Run.

Do žebříčku RunCzech běžecké ligy jsou zařazeni všichni běžci, kteří dokončili alespoň jeden její soutěžní závod (krom závodů nesoutěžních jako např. dm rodinná míle) a při přihlášení vyplnili své povolání. V RunCzech běžecké lize totiž může být nejrychlejší právník, ředitelka, nebo třeba sládek. Podle speciálně vytvořeného algoritmu mohou navíc ženy klidně porazit v celkovém pořadí muže. Zazářit může opravdu každý. Žebříček v rámci RunCzech běžecké ligy je dán celkovým součtem tří nejvyšších bodových zisků v jednotlivých závodech série RunCzech.

RunCzech se zařadil na první místo mezi organizacemi s největším počtem závodů oceněných známkami od World Athletic. Takové nálepky si vysloužil i díky perfektní organizaci spojené s kvalitou poskytovaných služeb. A jednou z nich je právě občerstvení, které je při tak náročných bězích nezbytné.