Foto Olomoucký kraj

Soutěž o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb slaví 25. narozeniny. Letošní jubilejní ročník vyhrály Zlaté Hory a Zábřeh. Tentokrát se hodnotitelé zaměřili například na povinně zveřejňované informace, elektronické služby pro občana nebo bezpečnost webů. Do hlasování se zapojila také veřejnost. Ocenění se předávala v kongresovém sále krajského úřadu v úterý 4. dubna.

Gratuluji vítězům letošního ročníku i všem starostkám a starostům, kteří webové stránky svých obcí neustále rozvíjí a zlepšují. Lidé díky tomu snadno najdou informace, které hledají, a ušetří si čas chozením na úřad – nebo se prostřednictvím obecních webů dozví o zajímavých společenských, kulturních nebo sportovních akcích,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Letos měla soutěž několik novinek. Kromě toho, že se do ní mohla formou internetového hlasování zapojit i veřejnost, doznaly změn také soutěžní podmínky. Nově se například hodnotily všechny weby obcí s rozšířenou působností, takže se už do soutěže nemusely samy přihlašovat.

Hodnocení městských a obecních stránek se tentokrát zaměřilo na open data a na bezpečnost webů, aby byly odolné proti hackerským útokům,“ dodal Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro investice, evropské projekty, transparenci, IT a Smart region.

Soutěž pořádá spolek Český zavináč. Vítězové krajských kol postupují do celostátního finále.

Nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností (ORP):

1. místo – Zábřeh

2. místo – Mohelnice

3. místo – Uničov

Nejlepší webové stránky měst a obcí, které nejsou ORP:

1. místo – Zlaté Hory

2. místo – Moravský Beroun

3. místo – Velké Losiny

Ing. Mgr. Alena Minxová, tisková mluvčí