Foto MSL

Ve čtvrtek 16.2. se poprvé otevřely dveře nové pobočky McDonald’s v Prostějově. Jde o první udržitelnější restauraci řetězce na Moravě, její k přírodě šetrnější provoz zajišťují zelené technologie a energeticky úspornější spotřebiče i osvětlení.

Prostějovská restaurace je vybavena zelenými technologiemi, výkonnou fotovoltaikou, tepelnými čerpadly a také nabíjecí stanici pro elektromobily, jedná se již o druhou udržitelnější pobočku McDonald‘s v republice. Ta první byla otevřena loni v září v Benátkách nad Jizerou. „Ekologicky šetrnější podnikání je pro McDonald’s prioritou, jsme rádi, že po tak krátké době otevíráme další udržitelnější restauraci,“ uvádí Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR McDonald’s Česká republika a Slovensko.

Zákazníci prostějovského McDonald’s se mohou těšit na plnou snídaňovou a klasickou produktovou nabídku včetně služeb kavárny McCafé a obsluhy přímo u stolu. Krom příjemného posezení uvnitř na celkem 89 místech, nabídne pobočka také 62 dalších míst na zahrádce, chybět nebude ani McDrive a digitální hry pro děti.

Za vůbec první pobočkou řetězce McDonald’s v Prostějově stojí zkušená franšízantka Kamila Kleiblová. Ta svou podnikatelkou kariéru pod zlatými oblouky začala restaurací v Ostravě již v roce 2001, dnes jich pod svými křídly má již 10. „Jsem velmi ráda, že svou další pobočku McDonald‘s mohu otevřít právě v Prostějově. Naším cílem je, aby se u nás zákazníci cítili příjemně a pohodlně a poskytnout dobré pracovní zázemí s vysokým potenciálem pro budoucí růst v zaměstnaneckému týmu,“ říká Kleiblová. Zákazníky zaujme nadčasový design „Luna“, který využívá kruhové tvary v celém interiéru.

Restaurace poskytne na 65 pracovních míst a otevřená bude každý den od 6:00 do 24:00 hodin. O službu McDelivery se postará rozvozová společnost Dáme Jídlo.