Foto RunCzech

Oslava pohybu, života a samozřejmě taky dostatečná dávka soutěžení. Takový je běžecký festival UniCredit Pražská štafeta, na jehož dvoudenní 6. ročník otevírá RunCzech registrace. Unikátní závod, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, se koná 27. a 28. června na Výstavišti Praha. „Na Pražské štafetě vždy panuje neopakovatelná letní atmosféra. Jde o skvělé propojení zdravého pohybu a zábavy. Očekáváme, že se do obou dnů zapojí až sedm tisíc závodníků,“ říká Carlo Capablo, prezident organizačního týmu RunCzech, který v metropoli pořádá také světově proslulé závody 1/2Maraton Praha a Maraton Praha.

Běžecký svátek, jehož součástí je letos také Music Festival, začne vlastně už 26. června v Running Mall, kde si závodníci mohou vyzvednout startovní číslo a balíček. Závody startují o den později v 17:00 populárním dm bambini runem, v 18:00 už do Stromovky vyrazí první členové štafet a spolu s nimi se do souboje s tratí pustí také členové týmů bankéřů a diplomatů. Další den se ve stejné termíny konají další závody pro děti a po něm druhý hlavní závod, do kterého se zapojí týmy mediků a zaměstnanci a členové obchodních komor.

„Mám velkou radost, že můžeme navázat na loňský rok a být znovu partnerem UniCredit Pražské štafety i sedmi tisíc účastníků tohoto krásného závodu. Týmové běhy přináší kromě euforie z běhu také zážitek ze společného výkonu a dosažení cíle. Proto věřím, že si to letos všichni užijeme, a to včetně více než stovky běžeckých nadšenců v dresu UniCredit,“ uvedl Tomáš Drábek, ředitel retailového bankovnictví UniCredit Bank.

Se zakoupením startovného ale účastníci dostanou mnohem víc, než „jen závod“. Akci mohou pojmout jako teambuilding, rozlučku se svobodou či školní setkání po několika letech. Zároveň je při běhu možné zviditelnit svůj projekt či firmu a po doběhu si vychutnat společný piknikový koš plný zdravých a chutných produktů od partnerů akce. Běžci také dostanou piknikovou deku, nebo třeba i unikátní batůžek RunCzech a závodní tričko. A pokud jim zbudou síly, tak si po závodech mohou užít večer plný zábavy.

Zájemci si mohou také objednat plně vybavený stan u cílového koridoru pro 50 návštěvníků, v němž zaručí komfort celému týmu, VIP hostům a fanklubu catering od Hilton Prague.

UniCredit Pražská štafeta má také dobročinný přesah. Je spojena s organizací Světlo pro svět – Light for the World, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa.

Registrovat se je možné na www.runczech.com.