Detox fotografie od Pixabay na Pexels.com

Olomoucký kraj zkrátí provozní dobu Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Důvodem je nižší zájem ze strany uprchlíků před ruskou vojenskou agresí.

„Zatímco v březnu využilo služeb KACPU více než sedm tisíc lidí, v dubnu to byla jen asi třetina,“ zdůvodnil úpravu provozní doby KACPU hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

KACPU v Olomouci bude nově nabízet svoje služby ve všední dny a v sobotu od 8 do 16 hodin. Mimo tyto hodiny a v neděli se mohou uprchlíci v centru ubytovat, potřebné formality ale vyřídí až ve stanovených časech.

V regionu navíc začnou působit koordinátoři, kteří pomohou se sociálním začleňováním běženců a jejich adaptací. Na starost budou mít koordinaci služeb pro uprchlíky v rámci celého regionu a zároveň budou monitorovat například i státní dotace, které mají následky uprchlické krize zmírnit.

„Jde o to, aby služby nabízené uprchlíkům byly řešeny systémově, a to kooperací mezi obcemi, krajem, neziskovými organizacemi i státem,“ dodal hejtman Suchánek.

Bc. Eva Knajblová
Odbor kancelář hejtmana
Oddělení tiskové a PR
vedoucí oddělení
http://www.olkraj.cz