Foto Olomoucký kraj

Z historického úspěchu se raduje olomoucký mládežnický florbal. Juniorky FBS Olomouc se staly mistryněmi ČR a dorostenky se mohou pochlubit titulem vicemistryň ČR ve své kategorii. K mimořádně úspěšné sezóně jim ve čtvrtek 28. dubna blahopřál i Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Jde o mimořádný úspěch. Děvčata mají můj hluboký respekt a smekám před nimi klobouk. Je to jen další potvrzení toho, že v Olomouckém kraji máme šikovné sportovce, kteří na úspěchu umí tvrdě pracovat,“ řekl náměstek Zácha.

Do zasedací místnosti v nejvyšším patře budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje dorazil téměř kompletní tým sportovkyň, trenéři i zástupci vedení klubu.

Sport patří mezi tradiční oblasti podpory Olomouckého kraje. V letošním roce krajští zastupitelé schválili desítky miliónů korun, které půjdou amatérským sportovcům, profesionálům i do rekonstrukcí sportovního zázemí.

Konkrétní dotační tituly i výši prostředků jsme nastavili tak, abychom podpořili všechny oblasti, které ke sportu patří. Žádné sportovní odvětví nebude zvýhodněno na úkor ostatních,“ doplnil Michal Zácha.

Bc. Eva Knajblová
Odbor kancelář hejtmana
Oddělení tiskové a PR
vedoucí oddělení
Olomoucký kraj
http://www.olkraj.cz