A Sky View of Earth From Suomi NPP by NASA Goddard Photo and Video is licensed under CC-BY 2.0

V době řinčení zbraněmi obraťme svoje zraky k míru. Projekt Hanácké střípky se vyvinul z řady mých dřívějších projektů, popis geneze i tohoto webu je ostatně k dispozici na stránce https://stripky.net/o-mne/ . Co k tomu dodat? Tentokrát nebudeme jen tak vyjmenovávat sekce, ale podíváme se na ně v pohledu autora, který by rád světu něco nabídl.

Když navštívíte web https://stripky.net , pak asi nejprve uvidíte titulní stránku. Jsou na ní publikovány nejnovější tiskové zprávy a aktuality, které přijímám e-mailem od různých společností a institucí. Máte taky nějaké informace, které byste na naší „titulce“ chtěli mít? Jednoduše mi je posílejte na e-mailovou adresu paveldf@gmail.com . Pokud budou vyhovovat mým požadavkům (ano, tento web je můj a rozhoduji tedy sám, co na něj umístím), rád je budu publikovat.

Jak se dostaneme k dalším sekcím? Nahoře, tedy úplně nahoře najdete nabídku jednotlivých sekcí projektu. Stačí si vybrat a kliknout.

Sekce Portál. Co k tomu dodat? Dal jsem jej na druhé místo hned za titulku, protože jsem chtěl, aby trvale platné informace byly po ruce co nejjednodušeji. Má to ale jednu velkou chybu. Čas. Přestože nemám rád hektický způsob života, jsem zavalen všelijakými aktivitami (hlavně agregátory tady na Střípcích), takže na doplnění odkazů do Portálu už čas nezbývá. Pevně doufám, že jednou nějaký čas „vybude“, ale zatím je Portál jen torzo původně zamýšleného konstantního agregátoru.

Sekce Olomoucká aglomerace nás dovede na Twitter, kde pomalu, den za dnem, skládám odkazy na spoustu článků v regionálních periodikách získávané přes RSS zdroje. (Máte-li na vašem webu RSS a patříte do našeho regionu, těším se na URL adresu.) Původně jsem re-tweetoval i odkazy na články získané přímo na Twitteru, ale znáte to – chce to čas…

Pokud zkusíte navštívit sekci Střípky z regionu, pak vězte, že se dostanete do kopie Olomoucké aglomerace na Facebooku. Opět prozatím bez sdílení odkazů publikovaných na FB.

A abychom se nemotali pořád u Olomouce, můžete navštívit sekci Svět v odkazech, která pro změnu přináší odkazy na různé články o cestování a světě kolem nás. A je na Twitteru.

A to je všechno. Rubriky Vzkazy a O projektu není třeba vysvětlovat. Budu se těšit na vaše ohlasy.

Tak takhle je to jednoduché. Zopakuji už uvedené: Pokud máte nějaký web, který by se hodil do mé nabídky, ať už pomocí RSS, e-mailu nebo na sociální síti, zkuste mi poslat odkaz. Domluvíme se.