Foto Cinema city

Vítr ve vlasech při divoké jízdě na motorce, bublinky při prozkoumávání hlubin oceánu, mlha uprostřed tajemného lesa, hromy a blesky v nelítostné bouři, mírné údery do zad a hýždí při rvačce a spoustu dalšího čeká návštěvníky Cinema City v OC Brno Olympia ve speciálním filmovém formátu 4DX, který diváka naprosto vtáhne do filmového dobrodružství a nepustí.

Doposud bylo možné navštívit 4DX kino pouze v Praze a v Plzni. Nyní společnost Cinema City zve filmové fanoušky, kino nadšence, ale i příležitostné diváky na nezapomenutelný zážitek do svého multikina v OC Olympia Brno. “Máme velkou radost, že můžeme divákům dopřát další rozměr filmové zábavy. Plánujeme v tomto speciálním formátu uvést filmové hity jako Doctor Strange, Top Gun, Jurský svět a další,” říká marketingová manažerka Lenka Tichá. V tuto chvíli je na programu ve formátu 4DX hned několik snímků, mezi které patří bezpochyby i nová komiksovka Morbius z dílny Marvel. Pokračování spin-offu z kouzelnického světa J. K. Rowling Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství a v nejbližší době se mohou nejen komiksový nadšenci těšit na pokračování příběhu Doctora Strange s názvem Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

Technologie 4DX má dvě základní části. První z nich je speciálně přestavěný a upravený sál, ve kterém je specifický systém větráků, světel, zařízení pro tvorbu mlhy, bublin a sněhu. Nejdůležitějším prvkem kinosálu jsou 4DX sedačky pro pohyb do všech směrů, v nichž je zabudovaný subwoofer pro tlakovou simulaci nárazů a další efekty jako jsou vůně nebo voda. V podlaze sálu je instalována ocelová konstrukce, která mění celý sklon hlediště, čímž se dynamika pohybu značně umocňuje. Podlaha a stěny i sedačky jsou osazeny množstvím ovladačů, které celý systém spojují a vedou do řídící projekční kabiny a do technického zázemí, kde se ukrývají tlakové nádoby s vodou, vzduchem a s vonnými esencemi. Podle přesně naprogramovaných instrukcí, takzvaných motion dat, která jsou ve stoprocentní synchronizaci s filmem, jsou během projekce do sálu posílány pokyny, kdy má systémem proudit voda, vítr nebo vůně nebo pohyb sedaček. Druhá a technicky nejnáročnější část s důrazem na maximální přesnost a načasování je přídavná 4DX stopa, která doplňuje stopu pro zvuk a obraz filmu na plátně.

Dalším speciálním formátem, který si mohou diváci v Brně užít jsou sály s multi-prostorovým ozvučením Dolby Atmos. Tato technologie je vlajkovou lodí společnosti DOLBY. Jedná se o špičkové ozvučení celého sálu za pomoci desítek reproduktorů. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk.

Více informací o formátech a vstupenkách naleznete na http://www.cinemacity.cz