Šek na 28 tisíc korun předal zástupcům nadace Šance hejtman Josef Suchánek. Šlo o peníze z on-line koncertu Moravské filharmonie Olomouc, který se konal u příležitosti zářijových oslav Dnů Olomouckého kraje. Finanční prostředky poputují na dovybavení oddělení dětské hematoonkologie Fakultní nemocnice Olomouc.

„Vždy jsem velmi rád, když můžeme podpořit užitečnou věc. Šek předáváme organizaci, která odvádí potřebnou a skvělou práci a pomáhá dětem i jejich rodinám v boji s nemocí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Peníze z on-line koncertu budou mít cílené využití. „Použijeme je na dokončení vybavení hematoonkologického oddělení dětské kliniky, které v letošním roce prošlo velkou rekonstrukcí. Chybí nám ještě několik nadstandardních věcí, jako například křesla pro maminky, které sedí u lůžka, a jedno větší sezení potřebujeme i do čekárny,“ doplnila Herta Mihálová, ředitelka Šance Olomouc.

Obecně prospěšná společnost Šance Olomouc je nezisková organizace, která už od roku 1991 pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.