První říjnová sobota bude v Předmostí ve znamení 24. ročníku historicko-přírodovědného putování Po stopách lovců mamutů. Turistický výšlap, který už tradičně pořádá Základní škola J. A. Komenského v Předmostí, startuje v sobotu 2. října od 9 do 10.30 hodin. Prezence účastníků je před budovou školy. Po dvouleté odmlce se mohou zájemci znovu podívat do Malého školního muzea lovců mamutů, jež je nově umístěno do budovy staré školy.

Školní muzeum se slavnostně otevře před zahájením akce o půl deváté. Návštěvníci si budou moci prohlédnout postavy pravěkých lovců, ukázky replik dobových ztvárnění Venuše, typy pěstních klínů, pravěkých nožů nebo je zaujme srovnání mamutí stoličky mláděte se zubem dospělého jedince.

Na devítikilometrové trase barevnou podzimní přírodou budou pro rodiny s dětmi i školní kolektivy připraveny soutěže zručnosti i pohybových dovedností. Na třech lovištích si budou moci děti ale i dospělí vyzkoušet svou přesnost v hodu kroužků na mamutí kly, střílení z praku nebo správnou mušku v míření na kuželky. Nad zdárným a bezpečným průběhem sobotní vycházky budou dohlížet městští strážníci. Výletníci se mohou těšit i na občerstvení, které na ně čeká po výšlapu na Školní kopec. Poslední tečkou za sobotním výletem bude sladký pamlsek v cíli – znovu u budovy školy. Ukončení akce je naplánováno na 14. hodinu.