Zavírám a balím. Tak by to řekli pánové Šimek a Grossmann. A teď to říkám já. Projekt Hanácké střípky bude až do odvolání uzavřen. Blbé kuře přestane hrabat.

Je to už několik dlouhých let, co se věnuji regionální žurnalistice a přebírám zprávy z různých zdrojů, poskytnu na ně odkaz nebo článek rovnou zveřejním. Vždy jsem to dělal zadarmo. Když se to má udělat pořádně, čítá to denně několik hodin. Dnes a denně, soboty a neděle, několikrát za den, bez větší dovolené. To kuře (já) musí být ale hodně blbé, že to vydrželo tak dlouho.

Díky této neoceněné práci jsem prakticky „srostl“ s počítačem. Pomalu nedělám nic jiného. Život se mi smrskl do hodin a hodin hledění do displeje notebooku. Kde jsou pro mě krásy přírody? Na twitteru nebo facebooku. Prohlédnu si obrázky a videa a pokud jsou dost pěkné, nabídnu je ostatním. Skutečnou přírodu skoro nevidím. Prostě to takhle dál nejde. Nehodlám být otrokem internetu, i když jsem si na sebe to otroctví uvalil sám.

Chcete, abych se se svými projekty vrátil? Pak mi musíte poradit, jak je financovat. Když už mám něco pořádně dělat, ať z toho aspoň něco mám. Aspoň ty náklady na provoz (domény a hosting) abych zaplatil. I tak by ale došlo k redukci obsahu, protože tolik co teď prostě nezvládám.

Nezbývá než se rozloučit. Tak tedy na shledanou v lepších časech.