Slavnostní zahájení festivalu je plánováno za přítomnosti zástupců města a hlavního sládka pivovaru Litovel v 16:20 naražením dřevěného soudku. Hudební program startuje ve 14:30 hod a na podiu jako první vystoupí skupina Zvláštní zóny

V minulém roce byl festival zrušený kvůli pandemii, letos bylo nutné vzhledem k pandemickým opatřením posunout termín z tradičního květnového termínu o téměř dva měsíce právě na 2.července.

„Bylo to takřka na poslední chvíli, každý den jsme již chtěli vyhlásit zrušení festivalu a přesun do roku 2022, sledovali jsme však pečlivě vývoj i v ostatních zemích a předpokládali jsme, že se situace ohledně kultury již musí lepšit a bude povolena vyšší účast návštěvníků na které jsme závislí. Tento risk nám vyšel a současná kapacita venkovních akcí 5000 lidí a uvolnění opatření nám bez problémů umožní festival uskutečnit“ říká Pavel Spálený organizátor festivalu.

Festival je letos pouze jednodenní, a i proto nabídne v programu samá zvučná jména. Ve svém hudebním programu letos přivítá, No Name, Iné kafe, Vaša Patejdla, Rock and Roll Band Marcela Woodmana, Program zahájí regionální skupina Zvláštní zóny a olomoucká skupina Sunset Trail.

Účast pivovarů:

Samozřejmě i pivovary se potýkali po celý rok s menší produkcí piva a některé regionální a restaurační pivovary byly na hranici ukončení provozu. Přesto se nám podařilo získat okolo 24 pivovarů, které se festivalu zúčastní. Účast přislíbily tradiční velké pivovary jako Plzeň, Radegast, regionální Holba, Litovel, pivovar Tvarg, Krušnohor, Rampelník, Minipivovar Zašová, Polička, Trilobit, pivovar Proud, koliba U tří králů a další. Více jak 100 značek piva je připraveno k ochutnání pro návštěvníky Beerfestu Olomouc.

Program pátek 2.7.

11:00 Vstup pro návštěvníky

14:30 Zvláštní Zóny

16:20 Slavnostní naražení

16:30 Sunset Trail

17:30 Iné kafe

19:30 Vašo Patejdl se skupinou

21:30 No Name

23:00 Rock and Roll Band Marcela Woodmana

01:00 Ukončení dne

Vstupné :

Předprodej pá 240,-Kč, Na místě 260,-Kč

IC Olomouc www.goout.cz nebo FB @BeerfestOlomouc

Informace ohledně vstupného, seznam zúčastněných pivovarů a kulturní program nejdete na webu www.pivnifestival.cz, www.beerfest.cz a na facebookových stránkách Beerfestu Olomouc.

@BeerfestOlomouc