Jednou z posledních funkcionalit olomouckého magistrátu, které ještě nejsou po kybernetickém útoku v provozu, je objednávání občanů na přepážky přes online rezervační systém. V této souvislosti chce vedení magistrátu požádat občany, aby se neobávali na úřad chodit i v jiné dny než v pondělí a ve středu. Občanům jsou už mnoho let vyhrazeny čtyři, a nikoliv dva dny v týdnu!

Pokud jde o objednávkový online rezervační systém, ten je propojený s vyvolávacím systémem na jednotlivých odděleních. Vyvolávací systém už druhý týden běží v testovacím režimu, zatím průběžně vykazoval některé chyby. Jakmile bude jeho provoz bezproblémový, může být spuštěn i na něj napojený rezervační objednávkový systém. Mnoho občanů v domnění, že dny úterý a čtvrtek jsou vyhrazeny předem dohodnutým schůzkám, chodí na magistrát jen v pondělí a středu. To je chyba, protože odbaven může být kdokoliv i bez objednání po všechny čtyři úřední dny, od pondělí do čtvrtku.

Další zatím nefunkční službou jsou připojení detašovaných pracovišť, která běžně poskytují lidem v městských částech množnost zaplatit na dálku poplatky třeba za psa nebo za odpad. V tomto případě je obnovení služeb vázáno na osobní návštěvu IT specialistů na každém detašovaném pracovišti, protože problém je nutné řešit na místě. Na odstranění obou posledních nefunkčních složek se pracuje.

Všechny ostatní agendy a služby fungují.

Mgr. Michal Folta
Magistrát města Olomouce
mediální servis