V pondělí 24. května 2021 se na hladinu řeky Moravy vrací lodě Kordulka i Marie Terezie. Nucená téměř půlroční pauza způsobená celospolečenskými restrikcemi se pomalu rozvolňuje a Plavby Olomouc se těší na tváře známých i nových pasažérů. Plavby budou probíhat za dodržování hygienických opatření, kterými jsou respirátory a bezpečná vzdálenost. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní aktivitu bez konzumace občerstvení, návštěvníci se nemusí prokazovat negativními testy.

Tak jako pro ostatní i pro nás byl loňský i letošní rok velmi náročný. Přišli jsme o jarní, podzimní i zimní sezónu a finanční ztráty byly opravdu nemalé. Jsem služba pro veřejnost a ta nám chyběla ze všeho nejvíc, já i ostatní kapitáni se moc těšíme na všechny pasažéry a na společné jízdy,“ uvádí organizátor plaveb Šimon Pelikán.

Marie Terezie a OLOLOĎ Kordulka přečkaly pauzu na břehu u přístaviště, kde je z jara čekaly klasické běžné údržby a nové nátěry. „Kompletní renovaci a realizaci nového dřevěného interiéru se salónkem na OLOLODI Kordulce jsme naštěstí stihli už loni, proto nás letos nečekaly podobně velké výdaje,“ doplňuje Šimon Pelikán. Obě lodě jsou krásně naleštěné a připraveny na sezónu. Návštěvníci se mohou těšit na poznávací plavby, rozlučky se svobodou, rodinné oslavy, firemní akce a v neposlední řadě školní výlety a příměstské tábory pořádané Plavbami Olomouc.

V rámci protiepidemických opatření je na lodích samozřejmě připravena k dispozici dezinfekce, dezinfikovat se bude pravidelně i samotná loď. Při jízdách budou povinné respirátory a kapitáni budou podstupovat antigenní testování. Pasažéři na běžných plavbách tedy nebudou nuceni prokazovat se negativními antigenními testy.

Šimon Pelikán
Kapitán a realizátor Plaveb Olomouc