Závod věnovaný speciálně ženám s názvem RunCzech Women Challenge se řadí mezi další úspěšné virtuální projekty organizátorů. V období 8. března – 8. dubna 2021 se zúčastnilo celkem 1793 běžců, převážně žen.

Pořadatelé chtěli tímto projektem ukázat, že jim na běžkyních záleží a že běží s nimi. Ženy ukazují, jak jsou silné, starají se o rodinný život, snaží se o vzájemnou sounáležitost, a proto jim RunCzech věnoval maximální možnou podporu. Byl to nový způsob, jak přivítat všechny ženy do úžasného světa běhu.

Do projektu se zapojila organizace Loono, která se s týmem mladých lékařů a nadšenců specializuje na vzdělávání v oblasti prevence zdraví. Z každé registrace bylo 10% částky věnováno právě na činnosti této organizace, abychom společně podpořili zájem o tak důležité téma. Během měsíce se tak z registrací vybralo přes neuvěřitelných osmdesát tisíc korun, které putují do organizace Loono a budou použity na podporu prevence zdraví, zejména proti onkologickým onemocněním. „Upřímně nás těší tak vysoký počet účastníků běhu a jsme moc rádi, že téma prevence s lidmi stále více a více rezonuje. Jménem celého týmu Loono chci poděkovat organizaci RunCzech za skvělý nápad propojit běh s charitativní aktivitou. Díky vybrané částce naučíme, jak předcházet závažným onemocněním dalších tisíce lidí.“ uvedla Alexandra Šišková z organizace Loono.

Běžci si mohli vybrat, zda si chtějí vyzkoušet půlmaraton nebo se připojit ke štafetě s přáteli či partnery.

Půlmaraton si během měsíce vyzkoušelo celkem 626 účastníků. Dále mohli běžet s celou rodinou 5 km nebo si zkusit třeba 2,5 km kombinaci běhu a chůze. Pro opravdové milovníky výzev jsme měli připravenou týdenní výzvu s cílem splnit 5 tisíc nebo 10 tisíc kroků denně. Všichni běžci si našli to, co jim nejlépe vyhovovalo. Jako odměnu obdrží od RunCzech krásné medaile, které byly navrženy přímo pro tento projekt.

Děkujeme všem běžkyním i běžcům, kteří se do výzvy zapojili a přispěli tak na prevenci zdraví, která je nesmírně důležitá pro nás všechny. Těšíme se na vaši účast při další společné výzvě!