Ano, není to poprvé (ale asi ani naposledy) co se musím zamyslet nad svou prací a jejími výsledky. Hanácké střípky živoří. Je to jako na houpačce. Jednou vydávání odkazů omezím, jindy je rozšířím, přesto je to všem úplně jedno (teda kromě Uničova, ale jedna vlaštovka jaro nedělá). Olomoucká aglomerace ignoruje můj projekt odkazů z Olomoucké aglomerace. Na Svět v odkazech obvykle nereaguje vůbec nikdo. A Střípky z regionu? Jako pokusil jsem se je obnovit alespoň v omezeném režimu, ale Facebook to pořád jaksi matle, takže se k čtenářům stránky dostane jen minimum odkazů.

Co s tím? Já vám, vážení, opravdu nevím. Denně (včetně víkendu) věnuji těmto svým projektům celé hodiny času. Na odměnu nárok nemám, ani to jedno euro přes stránku O projektu mi nikdo nepřispěl (což jsem ovšem předpokládal). Pokusil jsem se svou práci propagovat na LinkedIn, ale jako obvykle bez odezvy. Začínám si myslet, že je moje práce zbytečná.

Musím uznat, že dnes na internetu vedou agregátory automatické a lidi si sami vybírají celé weby (stránky na FB, účty na Twitteru), které chtějí sledovat. Kam se dnes hrabat s ručně zpracovávanými odkazníky a portály. Vidíte – Portál. Tento nejnovější projekt jsem prakticky musel zastavit, protože mi na něj už jednoduše nezbývá čas. O síle ani nemluvím.

Jako obvykle prosím o vaši radu. Můžete mi ji psát přímo jako odpověď na tento článek nebo jako reakci k odkazu zobrazenému na Twitteru. Jsem naivní, co? Když si myslím, že někdo odpoví? Tento svět už prostě pro lidi jako já není.

Abych to zlomil, přihlásil jsem se do strany Koruna česká a chystám se přesunout svou aktivitu tímto směrem. Z toho plyne, že si opět budu volit, co je důležité. Prozatím přes Velikonoce omezím „ptáčky“ a jiné přímé informace na Twitteru (tzv. retweety) a přeruším vydávání Střípků na FB. Pokud máte námitky, tak mi to pro Boha živého (vzkříšeného) napište.

Přeji pěkné velikonoční svátky a práci, která vás naplňuje a baví (a je zaslouženě odměněná).