Nezpevněná a často blátivá plocha podél ulice U Stadionu nedaleko centra se proměnila. Město zde dokončilo stavební práce. Výsledkem je kromě nových parkovacích míst i opravená část silnice. Lokalita je navíc nově řešena jako zóna 30.

„Na blátivou plochu lemující ulici U Stadionu si lidé často stěžovali. Pás podél silnice nebyl standardním parkovacím prostorem, ale zároveň zde parkování nebylo zakázáno. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli situaci řešit a odstranit nevzhledné prostranství nedaleko centra města a také Krajského soudu,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek.

Zahájené stavební práce tak nezpevněnou plochu postupně proměnily na standardní parkovací stání. „V ulici U Stadionu tak díky tomu vzniklo celkem dvacet osm běžných parkovacích míst pro kolmé stání osobních vozidel. V návaznosti na to jsme v ulici opravili i část silnice. Nový povrch kryje nyní zhruba sto dvacet metrů komunikace,“ popsal investiční náměstek Martin Major.

Celkové náklady na vybudování plochy pro parkování a opravu vozovky přišly na téměř 2 miliony korun. Lokalita ulic U Stadionu a U Husova sboru je navíc nově dopravně řešena jako zóna 30. „Což určitě přispěje ke zklidnění dopravy,“ je přesvědčen primátor.

Mgr. Radka Štědrá
Magistrát města Olomouce