V návaznosti na nouzový stav a vládou přijatá opatření se od pondělí 12. října mění otevírací doba olomouckého magistrátu. Veřejnost může nově využít jen pět úředních hodin a to v pondělí a ve středu.

Úřední hodiny na všech pracovištích Magistrátu města Olomouce:

Pondělí a středa 9-11 | 13-16 hodin

Úterý a čtvrtek jsou v pracovní době 8:00-15:30 vyhrazeny jen pro objednané klienty. U odborů agendy řidičů a motorových vozidel a oddělení evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů výhradně prostřednictvím elektronického rezervačního systému.

pátek jsou objekty magistrátu pro veřejnost uzavřeny.

Nejvytíženější odbory magistrátu mají zřízena přepážková pracoviště v budovách Hynaisova 10 a Palackého 14 (Namiro). Týká se především vydávání občanských průkazů, parkovacích karet, poplatků nebo živnostenského úřadu. Stejný režim platí i pro agendu řidičů a motorových vozidel na Vejdovského 2.

Vyzývám klienty úřadu k upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním ve všech případech, kdy je to možné,“ apeloval Jan Večer, tajemník Magistrátu města Olomouce.

Funkční zůstávají autoškoly a činnost zkušebních komisařů, stejně tak vnější činnost příslušných odborů magistrátu – například stavebního odboru a odboru životního prostředí, jejichž referenti i nadále vykonávají činnosti mimo budovy magistrátu jako jsou místní šetření nebo kolaudace stavebních objektů. Od 12. října se pro veřejnost a školy rovněž zcela uzavírá Centrum dopravní výchovy Semafor.