Nového provozovatele bude mít od příštího roku Plavecký stadion Olomouc. Toto oblíbené sportovní zařízení je majetkem města a na základě nájemní smlouvy se o něho už od roku 1997 stará akciová společnost Olterm & TD Olomouc.

Této několikrát prodlužované smlouvě s řadou dodatků letos v prosinci končí platnost. Město chtělo další vztah s provozovatelem řešit na základě smlouvy, která by lépe odrážela aktuální situaci a podmínky. „Podobně jako u jiných dlouhodobých smluvních vztahů přehodnocujeme mnoho let staré smlouvy. Snažíme se už do podmínek výběrového řízení nastavit podmínky výhodnější pro město,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. Radnice tedy připravila výběrové řízení na nového nájemce, do soutěže se ovšem nikdo nepřihlásil, a to ani dosavadní nájemce, tedy Olterm. „Není vyloučeno, že potenciální zájemce odradily naše přísné podmínky,“ komentoval stav primátor.

Městská rada tedy musela následně vyřešit budoucí správu bazénu a tak pověřila městskou akciovou společnost Aquapark Olomouc převzetím Plaveckého stadionu Olomouc do své péče. Rada v tomto směru vystupovala jako zástupce jediného vlastníka Aquaparku Olomouc, a.s. V těchto dnech už probíhají intenzivní jednání mezi zástupci města a společnostmi Olterm & TD a Aquapark Olomouc. Nový provozovatel by měl péči o plavecký stadion převzít od 1. ledna 2021.

Návštěvníků bazénu a jeho provozu by se proces převodu neměl nijak dotknout.

Mgr. Michal Folta
Magistrát města Olomouce