Jakým způsobem školy využily krajské peníze na modernizaci, to si v průběhu tohoto týdne na vlastní oči prohlédli Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje a Ladislav Hynek, krajský náměstek pro školství. První z nich zamířil do nově zrekonstruovaného gymnázia v Přerově, druhý vyrazil opačným směrem – do Mohelnice.

„Budova gymnázia Jakuba Škody patří mezi památkově chráněné objekty. Po rekonstrukci je nejen krásná, ale také plně funkční a úsporná. Vyměněna byla okna, dveře, nová je střecha, fasáda i dešťová kanalizace,“ pochvaloval si proměnu školy hejtman Okleštěk.

Náklady na opravu budovy dosáhly částky zhruba šedesát miliónů korun. Olomoucký kraj přispěl na výměnu oken, úpravu fasády i přilehlého školního pozemku. O náročnosti stavební akce svědčí doba její realizace – ve dvou etapách probíhala od léta 2017.

Menší investice, ale stejně důležité, má za sebou také mohelnická průmyslovka. Ta se zaměřuje na elektrotechniku a ekonomii, před časem se totiž spojila s obchodní akademií.

„Před dvěma roky kraj přispěl škole na novou odbornou učebnu CNC strojů a opravu sociálního zařízení, vloni se zde za krajské peníze realizovala energeticky úsporná opatření a letos došlo na opravu omítek a podlah v učebnách,“ vypočítává investice náměstek Ladislav Hynek.