Na Nových Sadech vzniká nové hřiště pro děti. Nahradí to staré, které muselo pryč letos na jaře, protože dosloužilo.

Během září vyroste v Mišákově ulici sestava se skluzavkou, kterou doplní houpačky, zavěšený skateboard nebo pružinová houpadla ve tvaru bagru a nakladače. „Jde o rekonstrukci původního hřiště ve stejné ploše, které jsme museli kvůli havarijnímu stavu na jaře odstranit. Bez oblíbených prolézaček ale děti dlouho nezůstaly, protože už teď se dětem vrací nové, které je přesně takové, jaké si přála komise městské části Nové Sady,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Verdikt nad likvidací původního hřiště vynesl inspektor při pravidelné kontrole, která ve městě proběhla po pandemii koronaviru. „Vzhledem k tomu, že jsme měli projekt nového hřiště připravený, nechtěli jsme, aby děti neměly v blízkosti svého bydliště a školky možnost vyžití ve volném čase. Obnova dětského hřiště tak běží podle původního plánu,“ komentoval investiční náměstek primátora Martin Major.

Kompletně hotové bude dětské hřiště na konci září a celkové náklady přijdou město na 750 tisíc korun. „Jsem rád, že se nám peníze původně převedené do rezervy kvůli situaci městské poklady po první vlně pandemie podařilo brzy vrátit zpět do hry,“ komentoval ekonomický náměstek primátora Otakar Bačák.

Na obnovu dětských hřišť ve městě směřuje každoročně částka 2,5 milionu korun. Město vlastní a spravuje celkem 64 herních, 23 smíšených a 14 sportovních hřišť, která jsou přístupná veřejnosti. V rámci celoroční průběžné údržby jsou jednotlivé herní prvky opravovány a jedenkrát ročně procházejí velkou technickou kontrolou. Při rozhodování o výběru lokalit pro obnovu vychází město z požadavků komisí městských částí, správců hřišť a podnětů veřejnosti.