Nosí stužkonoska stužku?

sobota 10. srpna, 20.30–22.00 hodin, Informační středisko Šargoun nedaleko Litovle

Večerní (po)svícení a lákání nočních motýlů a vyprávění o jejich životě. Vezměte si čelovku a vzhledem k síle světla doporučujeme sluneční brýle. V případě nevhodného počasí beseda s promítáním o aktuálním rozšíření motýlů v Litovelském Pomoraví. Můry bude lákat, chytat, určovat a o nich vyprávět Vladimír Holec (správa CHKO Litovelské Pomoraví) Předpokládaný konec dle počasí a zájmu účastníků mezi 22–23 hodinou.

Přidejte se k události na Facebooku.

Netopýří noc v Domu přírody

pátek 13. září, 18–20 hodin, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Večerní komentovaná vycházka za netopýry s předvedením techniky používané při výzkumu (ultrazvukové detektory, noktovize apod.). Pro děti aktivity s netopýří tématikou. Ukázky handicapovaných živých netopýrů ze záchranné stanice. Na akci budeme fotografovat pro účely propagace Sluňákova Domu přírody Litovelského Pomoraví. Rodinné vstupné 100 Kč.

Přidejte se k události na Facebooku.

Den vody na Sluňákově

sobota 21. září, 10–17 hodin, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Přijďte k nám za vodou! Dům přírody Litovelského Pomoraví – Sluňákov vás zve na den věnovaný životodárnému živlu. Hravé aktivity pro rodiče s dětmi a bohatý doprovodný program. Např. exkurze za zadržováním vody v krajině (i za suchem) do areálu galerie v přírodě kolem Sluňákova. Podrobný program začátkem září. Netřeba svačinek, obědy navaříme, občerstvení nachystáme. Ukončení v 17.00.

Přidejte se k události na Facebooku.

Tajemství noční oblohy

sobota 5. října, 17.30–20.00, Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Odpolední až večerní procházka galerií v přírodě s nefalšovanou noční hrou. Na trasu se můžete vydat v době od 17.30 do 19 hodin. Pokud vyrazíte v hned v 17.30, možná projdete galerií v přírodě zaplavené paprsky zapadajícího slunce (tzv. Zlaté hodině milované fotografy a filmaři). A pokud slunce svítit nebude, soumrak přispěje k atmosféře noční hry. S odvážnějšími účastníky vyrazte třeba po západu slunce (který je 18:21). Ukončení pro poslední účastníky ve 20 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 Kč.

Přidejte se k události na Facebooku.

Ondřej Fous: Zahrada Karla Čapka

úterý 8. října, 18 hodin, Ekovečer v Mozarteu Arcidiecézního muzea v Olomouci

Kdo by neznal Zahradníkův rok, humornou knížečku tolik plnou života, že málokdo se od ní dokáže odtrhnout před poslední stranou a ubránit úsměvu. Možná u ní leckoho napadne, že to musí být tuze autobiografické čtení, že to ten Karel musel tak nějak zažít a podle těch obrázků i Josef. Ano, nic menšího není pravda. Oba prožili v zahrádkách u svého dvojdomku velice šťastnou dekádu plnou neobyčejného poznávání úskalí flóry zcela pohlceni svým leckdy až sžíravým koníčkem. Podobně jako interiér vily, i zahrada byla po léta úzkostlivě střežena a mnohé její prvky byly dochovány neporušeny do dnešních dnů. Příběh nejlepších let této zahrady je ovšem zdokumentován snad nejlépe ze všech zahrad co kde lze nalézti. Vydejme se po jeho stopách.

Přidejte se k události na Facebooku.

Nápady ne odpady

Environmentální program pro děti v doprovodu rodičů

pátek 11. října, 16.30, centrum Sluňákov

Myslíte si, že s odpady je jen otrava? Kdepak… přijďte si s námi s odpady zahrát a něco si z nich vytvořit! Připomeneme si spolu, jak se odpady správně třídí a jak jejich vzniku v domácnosti předcházet. Nakonec prozkoumáme i záhadný kompost na zahradě. S sebou přezůvky, vhodné (teplé a nepromokavé) oblečení a obuv do terénu. Od 4 do 104 let, rodinné vstupné 100 Kč. Svůj zájem prosím hlaste na e-mail: eva.kadlckova@slunakov.cz nebo na telefon 585 154 882.

 

program aktuálně na
www.slunakov.cz
www.facebook.com/slunakov
www.facebook.com/dumprirodyLP
FB skupina Ekologické dny Olomouc

co se šustne v galerii v přírodě také  www.instagram.com/slunakov_dumprirody/


Jiří Popelka
pracovník Domu přírody Litovelského Pomoraví