Otevírací doba ICM během školního roku 2018/2019

ICM Prostějov bude otevřeno každý všední den od 12.00 do 17.00 hod. Internet pro veřejnost je dostupný od 14.30 hod.

Změny v otevírací době ICM

V pondělí 15. října bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna – nebude možné využít přístup na počítač. V době podzimních prázdnin 29. a 30. října bude prázdninová otevírací doba 10.00 až 16.00 hodin.

Aktuální informace najdete vždy na našich stránkách http://www.icmprostejov.cz

Akce plánované na říjen

Kreativní dílna – Podzimní lucerna

Nechte se inspirovat a spolu s námi si vytvořte v pondělí 15. října od 14.00 hod. lucerničku, která vám doma zútulní podzimní večery. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna).

Evropská dobrovolná služba v ICM Prostějov

Do činnosti ICM Prostějov je i v tomto školním roce zapojená zahraniční dobrovolnice z Rumunska, Maria Hretculesei. Pro zájemce z řad veřejnosti připravuje setkání spojené s konverzací v anglickém jazyce. Setkat se s ní můžete během kreativních dílen a na dalších akcí, které pro vás připravujeme. Sledujte naše webové stránky, kde najdete aktuální nabídku – http://www.icmprostejov.cz .

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC

Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17 v otevírací době (obvykle 12.00 až 17.00 hod). Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu http://www.icmprostejov.cz .

Výběr z aktualit na webu ICM

Stipendijní výměnný program Future Leaders Exchange (FLEX)

Letos poprvé se pro české středoškoláky otevírá stipendijní výměnný program FLEX (Future Leaders Exchange), který jim umožní strávit školní rok v USA zdarma. Ve školním roce 2019/2020 může s programem FLEX do USA vyjet deset středoškoláků. Uzávěrka přihlášek je 31. října.

Burza práce a vzdělání v Olomouckém kraji

Burza práce a vzdělávání poskytuje vystavovatelům možnost, aby představili firmy, kterým dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla v určitých profesích a střední a vysoké školy, na kterých je možné nedostatkové vzdělání získat.

Rodina Odvedle

Rádi byste vyzkoušeli něco netradičního? Zajímají Vás osudy cizinců žijící v ČR a chcete vědět, co si oni myslí o Češích? To vše a mnohem více můžete zažít s projektem Rodina Odvedle. Nechte se pohostit v domácnosti rodiny pocházející z jiné země anebo je vy pozvěte k sobě domů na společný nedělní oběd! Záleží jen na Vás! Přihlásit se můžete už teď!

E-VoiceS

Nové číslo anglických E-VoiceS naší zahraniční dobrovolnice přináší ohlédnutí za jejími srpnovými aktivitami – pracovními i volnočasovými. Přečtěte si, jaké aktivity Maria chystala a co všechno se naučila.


Bc. Stanislava Zedníková (Rotterová)
Informační centrum pro mládež Prostějov