Barevné sny Sluneční hory

sobota 13. října, 14–18 hodin,
Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Uspávání hory – odpolední procházka s aktivitami pro děti a rodiče v galerii v přírodě. Podzim nám připraví barevné divadlo. Posbírejte s námi všechny barvy a připravte barevné sny pro zimní spánek Sluneční hory. Na trasu můžete vyrazit mezi 14 a 17 hodinou. Rodinné vstupné 100 Kč. Přijďte si prohlédnout ještě teplou pec na keramiku. Pokud jste si v září při Dnu malých archeologů vyrobili keramický výrobek, najdete ho u nás čerstvě vypálený. Na akci budeme fotografovat pro účely propagace Sluňákova a Domu přírody Litovelského Pomoraví.

Přidejte se k události na Facebooku

Lenka Křesadlová: Květná zahrada v Kroměříži – největší moravské výstaviště?!

úterý 23. října 18 hodin, Muzeum umění Olomouc – Divadlo hudby

Beseda – ekologický večer. Olomouc je dnes královnou zahradnických výstav naší republiky. Výstavnictví obecně má dlouhou tradici. Jeho oblibu nastartovalo pořádání velkých Světových výstav v druhé polovině 19. století. Pro výstavy se stavěly honosné paláce, nebo se mohla využít již existující krásná místa. Takovým místem na Moravě byla od 60. let 19. století Květná zahrada v Kroměříži. Pojďme společně vklouznout do doby monarchie i První republiky a objevovat tehdejší společenský i „obyčejný“ život pulzující v unikátní barokní zahradě.

Přidejte se k události na Facebooku

Tvořivé dílny bez odpadů pro radost

pátek 26. října, 16.30–18.30,

Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Rádi si hrajete a tvoříte? Přijďte si k nám vyzkoušet, kolik práce dá vyrobit i ty nejběžnější věci jako je obyčejný papír nebo sáček. Připomeneme si společně, jak vyzrát na odpady a jak je to s tříděním. Přezůvky sebou, program pro účastníky od 4 let do 98 let. Eva Kadlčková, svůj zájem prosím hlaste předem na mail eva.kadlckova@slunakov.cznebo na telefon 585 154 882, přihlášení potvrdíme.

Přidejte se k události na Facebooku

Aleš Palán: Raději zešílet na Šumavě

pondělí 12. listopadu, 18 hodin, Muzeum umění Olomouc – Divadlo hudby

Ekologický večer – Beseda a čtení z knihy rozhovorů s šumavskými samotáři. Dva roky jezdil spisovatel a publicista Aleš Palán za šumavskými samotáři, novodobými poustevníky. Výsledkem jeho návštěv je ojedinělá kniha, která přibližuje dlouhodobou samotu, život mimo civilizaci a blízké soužití s přírodou. A také daň, jakou se za takovou alternativu platí.

Přidejte se k události na Facebooku.